Wakacje zbliżają się wielkimi krokami! To czas odpoczynku i wielu możliwości zabaw dla najmłodszych. W co się bawić? Jak zająć czas naszych podopiecznych w twórczy i kreatywny sposób? Przypominamy Wam nasze wpisy, które z pewnością przyniosą Wam, drodzy Wychowawcy i Rodzice wiele inspiracji do wakacyjnych aktywności!

1. Małe dzieci śmieją się w głos!
    Czy wiecie, że poczucie humoru wspomaga system immunologiczny, wpływa na budowanie poczucia własnej wartości jak również pozwala pozwala na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami? Zatem nie powinno nikogo zaskoczyć, że śmiech to zdrowie! Śmiejmy się razem z naszymi maluchami. Bawmy się z nimi i pozwalajmy cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. A przy okazji przeczytajcie nasz artykuł i zobaczcie co o poczuciu humoru mają do powiedzenia eksperci.
  2. Żłobek bez zabawek…
    Czy kiedykolwiek próbowaliście bawić się z dziećmi bez zabawek? Bez klocków, piłki czy lalki? W tym wpisie pytamy Panią Dyrektor żłobka w Milanówku, jak to jest, kiedy przez całe dwa tygodnie nie ma w żłobku ani jednej zabawki! Czym się bawić? Czy dzieciom taki żłobek się podoba? Sprawdźcie koniecznie! Może i Was zainspiruje nasz wpis do zorganizowania tygodnia bez zabawek?
  3. Dlaczego to robisz?
    W wakacje mamy więcej czasu na lepsze poznanie naszych podopiecznych. Widzimy też lepiej to co robią i często zastanawiamy się skąd wypływają ich zachowania. To ważne, żeby umieć, a przynajmniej próbować rozpoznawać intencje dziecka. Od tego jak je rozumiemy zależy w dużej mierze nasza reakcja – a ta z kolei ma wpływ na dalsze zachowanie malucha.
  4. Cierpliwości! Ja zaraz zwariuję!
    Kto opiekował się choć raz dzieckiem ten wie, że cierpliwość jest na wagę złota. A w wakacje, gdy spędzamy z dziećmi więcej czasu potrzebujemy jej w dużych ilościach. Co zrobić, by starczała nam ona na dłużej? O tym traktuje nasz artykuł. Koniecznie do niego zajrzyjcie!
  5. Wakacje – najcieplejszy czas w roku! Wtedy mamy mnóstwo czasu na zabawy w żłobkowym ogrodzie czy na przydomowym placu zabaw. Jeśli jest upalnie, to dlaczego nie wykorzystać wtedy wody?O tym jakie zabawy z wodą możemy zaproponować najmłodszym dowiecie się o TU: Zabawy wodą najmłodszych

ORAZ TU: Woda, piasek i na bosaka….

Top 5 artykułów o małym dziecku
Tagi: