Reggio Emilia to miasto we Włoszech, ale nie tylko. Posłuchajcie o założeniach koncepcji Reggio Emilia stworzonej z myślą o najmłodszych dzieciach. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

1. https://www.reggiochildren.it/
  2. Maj A (2017). Dialog dzieci i nauczycieli w żłobkach Reggio Emilia. w: Nauki o wychowaniu. Studia interdyscyplinarne nr 2017/2(5)
  3. Rinaldi C. (2001) Reggio Emilia: The Image of the Child and Child’s Environment as Fundamental Principle w: The Italian Approach to Infant/Toddler Care, L. Gandini, C. P. Edwards (red.), New York, Teacher Collage Press, s. 49–54.
  4. Rinaldi C. (2008) Documentation and Assessment: What Is the Relationship? w: Making Learning Visible: Children as Individual and Group Learners, C. Giudici, M. Krechevsky, C. Rinaldi (red.), Reggio Emilia, Reggio Children.
  5. Szczepska-Pustkowska M. (2013) Sto języków dziecka: wczesna edukacja z inspiracji myślą pedagogiczną Lorisa Malaguzzi, w: Problemy Wczesnej Edukacji nr 1 (20).
Reggio Emilia, czyli odrobina Włoch w żłobkach i przedszkolach

Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Obecnie wykładowca akademicki na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowania zawodowe to metodyka nauczania języka angielskiego oraz opieka, wychowanie i nauczanie małych dzieci. Prywatnie lubi gotować, czytać kryminały i chodzić na spacery ze swoimi psami – Luną i Zojką.