Wakacje to czas odpoczynku i wielu możliwości zabaw – zarówno w żłobku z Wychowawcami jak i na wyjeździe z rodzicami. Jest ciepło, świeci słońce i więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Jak można ten czas urozmaicić? W co się bawić? Przypominamy Wam nasze wpisy, które z pewnością przyniosą Wam, drodzy Wychowawcy oraz rodzicom Waszych podopiecznych wiele wakacyjnych inspiracji!

1. Kto nas zna ten wie, że redaktorki Czymskorupki są ambasadorkami spędzania czasu na świeżym powietrzu! A skoro wakacje, to w zabawach w żłobkowym ogrodzie czy na przydomowym placu zabaw można  wykorzystać wodę. 

O tym jakie zabawy z wodą możemy zaproponować najmłodszym dowiecie się o TU: Zabawy wodą najmłodszych

2. ORAZ TU: Woda, piasek i na bosaka….

Jak widzicie lubimy się taplać w wodzie, oj lubimy 🙂

 

3. Za całą pewnością wielu z Was zna, a może nawet stosuje elementy pedagogiki Marii Montessorii. Jeśli tak, to na pewno zaciekawi Was ten wpis, w którym przedstawiamy Wam 7 zabaw inspirowanych pedagogiką montessoriańską, w które można wykorzystać zarówno w budynku jak i na świeżym powietrzu.

 

4. Czy kiedykolwiek próbowaliście bawić się z dziećmi bez zabawek? Bez klocków, piłki czy lalki? W tym wpisie pytamy Panią Dyrektor żłobka w Milanówku, jak to jest, kiedy przez całe dwa tygodnie nie ma w żłobku ani jednej zabawki! Czym się bawić? Czy dzieciom taki żłobek się podoba? Sprawdźcie koniecznie! Może i Was zainspiruje nasz wpis do zorganizowania tygodnia bez zabawek? Żłobek bez zabawek…

 

5. A już bliżej końca sierpnia, gdy zbliża się adaptacja warto sięgnąć po ten wpis: Zanim do żłobka…

Zdradzamy tu jak pomóc rodzicom nowo przyjętych do żłobka maluchów  przygotować się na okres adaptacji

 

A czy Ty, Droga Czytelniczko/ Drogi Czytelniku, masz swoje pomysły na wakacyjne zabawy? Bardzo chętnie o nich poczytamy! Podziel się z nami swoimi pomysłami, a chętnie przedstawimy je szerszej publiczności! Zapraszamy do kontaktu z nami zarówno przez maila jak i na naszym Facebooku.

My robimy sobie krótką przerwę wakacyjną, ale wracamy do Was już pod koniec sierpnia z nowymi wpisami!

 

Czy chcesz zostać naszym Gościnnym Blogerem? 

 

Jeśli masz ciekawe pomysły, pracujesz na co dzień z małymi dziećmi lub ich rodzicami i chciałabyś/ chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami lub praktykami – zgłoś się do nas! Chętnie wysłuchamy Twojego pomysłu na wpis blogowy 🙂 

Top 5 wpisów na wakacje
Tagi:                                    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *